top of page

Recenze

Jak přistupuji k předporodní přípravě a z čeho při vedení kurzů vycházím, naleznete v záložce "Příprava k porodu", níže jsou uvedeny recenze žen, které některý z mých kurzů absolvovaly.

Odkud začít. Iva je skvělá lektorka. Opravdový odborník, co se týče znalostí a zkušeností a zároveň člověk s hlubokým citem pro individuální příběhy a kontext svých klientek. Díky tomu je na lekcích uvolněná a důvěrná atmosféra, ve které je normální vyslovovat nahlas své obavy a myšlenky kolem porodu. Na své si přijdete, pokud bažíte po informacích a poznatcích, pokud potřebujete sdílet a cítit oporu, nebo se potřebujete na miminko naladit. Kurz je v mých očích jedinečný také tím, ze vás připraví nejen na porod, ale i na šestinedělí, které může byt neméně intenzivním zážitkem. Do programu ve vhodných chvílích přichází jiní odbornici (fyzioterapeutka, laktační poradkyně atd.), ale i vaši blízcí, kteří vám mají být v tomto období oporou. Z kurzu jsem odcházela s pocitem připravenosti a klidu, s kontakty na různé odborníky a na další účastnice, které stejně jako mě čeká brzy velká životní změna, kterou s nimi mohu sdílet i po skončeni kurzu. I teď, pul roku pote, co jsem kurz absolvovala a pět měsíců po porodu, z něj stále čerpám.

Veronika Chválková

Kurz od Ivy opravdu velmi doporučuji, především prvorodičkám, které vůbec netuší (jako já), co je čeká. Původně jsem žádný kurz absolvovat nechtěla. Pak mi jedna kamarádka doporučila Ivu a řekla mi, že jsou dva druhy žen. Ty, co se připraví a ty, co se pak diví. Naštěstí jsem se rozhodla připravit, jinak bych nezvládla asi vůbec nic. Nejen, že se na kurzu dozvíte informace ohledně porodu a péče o miminko, ale na co se zapomíná, tak je šestinedělí. I partner díky Ivě pochopil, jak důležité a náročné toto období pro ženu je, a i já sama jsem přípravu na tuto krásnou a náročnou dobu díky ní nepodcenila. Na kurzu jsme se potkaly i s odbornicí specializující se na podporu zdravého psychomotorického vývoje pomocí vhodné manipulace s miminkem, s fyzioterapeutkou pro nás ženy, která mi také velmi pomohla, s laktační poradkyní, díky které jsem zvládla kojení bez komplikací, i když se mi v porodnici ohledně tohoto nikdo nevěnoval. I moje sestra se divila, co vše jsme na kurzu probraly. Ona sama chodila na kurz jinam a uznala, že ohledně šestinedělí by opravdu měl informovat každý kurz, bohužel však u konkurence často toto chybí… Navíc se na kurzu spřátelíte s fajn ženami, Iva navodí vždy milou a přátelskou atmosféru. A i po kurzu nám pomáhá v naší skupině, zodpovídá naše dotazy, předává užitečné kontakty. A za to jsem jí moc vděčná!

 

Iveta Forejtková

Pink Sugar

Kurz Ivy jsem absolvovala na základě doporučení mé porodní asistentky a rozhodně jsem nelitovala. Iva nám v kurzu svou osobností vytvořila nádhernou komunitu sdílení, která přetrvává i po narození miminek ve facebookové skupině. V kurzu jsme prošli nejen porod, ale i tak důležité šestinedělí, součástí kurzu byla i fyzioterapeutka, laktační poradkyně, setkání s tatínky a manipulace s miminkem. Velice praktický kurz s laskavým vedením Ivy byl pro mě opravdu velice příjemný zážitek a každé budoucí mamince ho vřele doporučuji. 

Šárka Koláčková

bottom of page