top of page

so 15. 6.

|

Brno-střed

Předporodní kurz - víkendový ČERVEN 2024

Předporodní kurz - víkendový ČERVEN 2024
Předporodní kurz - víkendový ČERVEN 2024

Čas a místo

15. 6. 2024 9:00 – 16. 6. 2024 16:00

Brno-střed, Jaselská 191/8, Veveří, 602 00 Brno-Brno-střed, Česko

O události

Předporodní kurz, který se dotýká všech podstatných témat obsažených v dlouhodobém kurzu. Ač sama upřednostňuji pravidelné několikatýdenní setkávání ve skupině, odpovídám tak na poptávku žen, které mají zájem právě o kratší víkendovou formu kurzu, Součástí kurzu je i členství ve FB skupině, kde dostanete doplňující tipy k probíraným tématům a která vám zůstane k dispozici i po skončení kurzu.

Mým záměrem je, aby kurz ženám poskytl nejen ryze praktické informace, ale také pomohl připravit k porodu jak tělo, tak i srdce a duši ženy. Aby hlava/mysl byla nápomocná a nešla proti porodnímu procesu. Porod je záležitostí ženy, miminka, je to jakýsi tanec dvou bytostí, své místo má u něj i muž (ať už je či není fyzicky přítomen) a mnohdy i spřízněné ženy, ať už pokrevně, nebo jinak, ty pak zejména v šestinedělí.

Setkání probíhá v sobotu od 9hodin do 17 hodin s přestávkou na oběd. V neděli pak od 9 hodin do 16hodin s přestávkou na oběd.  Dopoledne jsou věnována ženám i jejich partnerům. Odpoledne pak pouze ženám. V sobotu se zaměříme na porod a v neděli pak na šestinedělí a péči o miminko. Cena kurzu je 5000,- Kč pro pár.

Rámcový obsah kurzu:

  • Změny v těhotenství, jak může žena v těhotenství podpořit dobrý průběh porodu
  • Jednotlivé doby porodní – z pohledu ženy po fyzické i psychické stránce, jak se může žena projevovat navenek, úlevové techniky, čím může ženě pomoci partner
  • Možnosti práce s bolestí, strach z porodu
  • Partner u porodu, jeho úloha a taky tipy pro to, aby byl porod dobrou zkušeností pro oba
  • Volba místa a doprovodu k porodu, porodní plán/přání
  • Šestinedělí – v kurzu je poměrně velký prostor věnován právě šestinedělí, přípravu na něj považuji za neméně důležitou než přípravu k porodu, budeme se věnovat tipům pro jeho snazší průběh jak z pohledu ženy a její regenerace, tak i péče o novorozence
  • Počátky kojení

Sdílet událost

Informace o události: Events
bottom of page