top of page

čt 01. 4.

|

Jógamatka

Předporodní kurz - DUBEN/KVĚTEN

Kurz bude probíhat od 1. 4. do 13.5., vždy v pátek mezi 16 a 19:00. Součástí kurzu je i setkání s partnery a po vzájemné domluvě i setkání s ženami, které budou těhotným ženám nablízku v začátcích mateřství (maminka, sestra, kamarádka) - toto volitelné setkání proběhne 20.5. (bez navýšení ceny).

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Předporodní kurz - DUBEN/KVĚTEN
Předporodní kurz - DUBEN/KVĚTEN

Čas a místo

01. 4. 2021 16:00 – 13. 5. 2021 19:00

Jógamatka, Gorkého 44, 602 00 Brno-střed, Česko

O události

Rámcový obsah kurzu:

· Změny v těhotenství, jak může žena v těhotenství podpořit dobrý průběh porodu, význam předporodního rituálu

· Jednotlivé doby porodní – z pohledu ženy po fyzické i psychické stránce, jak se může žena projevovat navenek, úlevové techniky, čím může ženě pomoci partner

· Možnosti práce s bolestí, strach z porodu

· Partner u porodu

· Volba místa a doprovodu k porodu (zkušenosti a předání informací ohledně porodu v brněnských porodnicích a v porodnici ve Vyškově - dle preferovaného místa porodu jednotlivých účastnic), tvorba porodního plánu/přání (každá z žen má možnost se mnou individuálně své porodní přání zkonzultovat, bude-li chtít)

· Šestinedělí – v kurzu je  velký prostor věnován právě šestinedělí, přípravu na něj považuji za minimálně stejně důležitou jako přípravu k porodu, budeme se věnovat tipům pro jeho snazší průběh jak z pohledu ženy a její regenerace, která bývá často opomíjená (i když se v poslední době situace zlepšuje), tak i z pohledu péče o novorozence, jak se dopředu připravit na šestinedělí, zapojení dalších osob (muž, ženy ženě blízké:))

- Spolupracuji s fyzioterapeutkou Janou Zlámalovou Kuchrýkovou, která se podílí i na kurzu - doporučení a cviky pro období těhotenství i šestinedělí ze svého pohledu

· Počátky kojení

Kurz probíhá v malé skupině žen, mým záměrem je, aby ženám poskytl nejen ryze praktické informace, ale také pomohl připravit k porodu jak tělo, tak i srdce a duši ženy. Aby hlava/mysl byla nápomocná a nešla proti porodnímu procesu. Porod je záležitostí ženy, miminka, je to jakýsi tanec dvou bytostí, své místo má u něj i muž (ať už je či není fyzicky přítomen) a mnohdy i všechny spřízněné ženy, ať už pokrevně, nebo jinak, ty pak zejména v šestinedělí.-) 

Sdílet událost

Informace o události: Events
bottom of page