top of page

st 11. 9.

|

Brno-střed

Předporodní kurz - dlouhodobý podzim

Komplexní předporodní příprava včetně přípravy na šestinedělí

Předporodní kurz - dlouhodobý podzim
Předporodní kurz - dlouhodobý podzim

Čas a místo

11. 9. 2024 16:00 – 30. 10. 2024 18:30

Brno-střed, Gorkého 44, 602 00 Brno-střed-Veveří, Česko

O události

Kurz probíhá záměrně v menší skupině žen, v centru Brna. Jedná se celkem o 9 středečních setkání vždy v čase od 16 do 18:30 hodin a jedno sobotní setkání pro partnery (SOBOTA 5. ŘÍJNA 9:30 - 12:30). Součástí kurzu je členství ve FB skupině, kde dostanete doplňující tipy k probíraným tématům a která vám zůstane k dispozici i po skončení kurzu. Cena kurzu je 6000,-Kč.

Zde najdete recenze od žen, které se kurzu již zúčastnily

Recenze - předporodní kurz | Iva Korábová (ivakorabova.cz)

Součástí kurzu je po vzájemné domluvě i volitelné setkání s ženami, které budou těhotným ženám nablízku v začátcích mateřství (maminka, sestra, kamarádka).

Mým záměrem je, aby kurz ženám poskytl nejen ryze praktické informace, ale také pomohl připravit k porodu jak tělo, tak i srdce a duši ženy. Aby hlava/mysl byla nápomocná a nešla proti porodnímu procesu. Porod je záležitostí ženy, miminka, je to jakýsi tanec dvou bytostí, své místo má u něj i muž (ať už je či není fyzicky přítomen).  Zejména v šestinedělí pak mohou sehrát svoji důležitou úlohu i spřízněné ženy, pokud je to volba ženy/páru.

Ve své praxi spolupracuji s fyzioterapeutkou Janou Zlámalovou Kuchrýkovou, nebo Naďou Ruckou (Něžná fyzioterapie), které se podílí i na kurzu – doporučeními (a cviky) pro období těhotenství i šestinedělí ze svého pohledu.

https://www.atelier-jzk.com/

Manipulaci s děťátkem učí v rámci lekce zaměřené na péči o miminko porodní asistentka Nikol Řiháková.

Rámcový obsah kurzu:

  • Změny v těhotenství, jak může žena v těhotenství podpořit dobrý průběh porodu
  • Jednotlivé doby porodní – z pohledu ženy po fyzické i psychické stránce, jak se může žena projevovat navenek, úlevové techniky, čím může ženě pomoci partner
  • Možnosti práce s bolestí, strach z porodu
  • Partner u porodu
  • Volba místa a doprovodu k porodu, porodní plán/přání
  • Šestinedělí – v kurzu je velký prostor věnován právě šestinedělí, přípravu na něj považuji za neméně důležitou než přípravu k porodu, dostanete tipy pro jeho snazší průběh jak z pohledu ženy a její regenerace, tak i péče o novorozence
  • Počátky kojení

Sdílet událost

Informace o události: Events
bottom of page