top of page

st 03. 4.

|

Brno-střed

Předporodní kurz - dlouhodobý JARO

Komplexní předporodní příprava včetně přípravy na šestinedělí

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Předporodní kurz - dlouhodobý JARO
Předporodní kurz - dlouhodobý JARO

Čas a místo

03. 4. 2024 16:00 – 29. 5. 2024 16:00

Brno-střed, Jaselská 191/8, Veveří, 602 00 Brno-Brno-střed, Česko

O události

Kurz probíhá záměrně v menší skupině žen, max. 7-8 účastnic, v centru Brna. Jedná se celkem o 9 středečních setkání vždy v čase od 16 do 19 hodin a jedno sobotní setkání pro partnery (SOBOTA 11. KVĚTNA 9:30 - 12:30). Jelikož na středu 1. a 8. května vychází státní svátek, domluvíme se, zda setkáni necháme na středu, nebo bude posunuté na čtvrtek, podle preferencí většiny žen v kurzu (pokud byste se v tomto týdnu nemohla setkání zúčastnit, lze se domluvit na pořízení nahrávky). Součástí kurzu je i členství ve FB skupině, kde dostanete doplňující tipy k probíraným tématům a která vám zůstane k dispozici i po skončení kurzu. Cena kurzu je 5000,-Kč.

Součástí kurzu je po vzájemné domluvě i volitelné setkání s ženami, které budou těhotným ženám nablízku v začátcích mateřství (maminka, sestra, kamarádka).

Mým záměrem je, aby kurz ženám poskytl nejen ryze praktické informace, ale také pomohl připravit k porodu jak tělo, tak i srdce a duši ženy. Aby hlava/mysl byla nápomocná a nešla proti porodnímu procesu. Porod je záležitostí ženy, miminka, je to jakýsi tanec dvou bytostí, své místo má u něj i muž (ať už je či není fyzicky přítomen) a mnohdy i všechny spřízněné ženy, ať už pokrevně, nebo jinak, ty pak zejména v šestinedělí.

Ve své praxi spolupracuji s fyzioterapeutkou Janou Zlámalovou Kuchrýkovou, která se podílí i na kurzu – doporučeními (a cviky) pro období těhotenství i šestinedělí ze svého pohledu.

https://www.atelier-jzk.com/

Lekci o kojení vede komunitní porodní asistentka Johanka Scholzová. Manipulaci s děťátkem učí v rámci lekce zaměřené na péči o miminko porodní asistentka Nikol Řiháková.

Rámcový obsah kurzu:

  • Změny v těhotenství, jak může žena v těhotenství podpořit dobrý průběh porodu
  • Jednotlivé doby porodní – z pohledu ženy po fyzické i psychické stránce, jak se může žena projevovat navenek, úlevové techniky, čím může ženě pomoci partner
  • Možnosti práce s bolestí, strach z porodu
  • Partner u porodu
  • Volba místa a doprovodu k porodu, porodní plán/přání
  • Šestinedělí – v kurzu je poměrně velký prostor věnován právě šestinedělí, přípravu na něj považuji za neméně důležitou než přípravu k porodu, budeme se věnovat tipům pro jeho snazší průběh jak z pohledu ženy a její regenerace, tak i péče o novorozence
  • Počátky kojení

Sdílet událost

Informace o události: Events
bottom of page