Předporodní kurzy

DSC_0204 (2).jpg

Předporodní kurz - dlouhodobý

Kurz probíhá záměrně v menší skupině žen, max. 7-8 účastnic, v centru Brna, v prostorách Jako Doma (Úvoz 47), ve středy od 16:00 do 18:30 hodin. Jedná se celkem o 6 setkání. Součástí je i celodenní setkání s partnery, kdy probereme průběh porodu (dopoledne) a šestinedělí (odpoledne) z pohledu muže. Cena kurzu je 3500,-Kč.

Kurz momentálně vzhledem k současné situaci probíhá NAŽIVO, ale i ONLINE formou v případě potřeby, dle aktuálních nařízení vlády. Je proto otevřen max. pro 5 žen, aby bylo umožněno setkání naživo (v rouškách, s rozestupy), které upřednostňuji. Konkrétní termíny zjistíte dole na stránce v Nadcházejících událostech.

ONLINE forma: rovněž se jedná o 6 setkání s důrazem i nejen na období porodu, ale i šestinedělí. Vzhledem k online formě má každá účastnice v ceně navíc jednu konzultaci zdarma. Také obdrží materiály ve formě prezentací k jednotlivým setkáním. Setkání s partnery pak probíhá podobně jako v kurzu naživo předem domluvenou sobotu v dopoledním bloku od 9 do 12:30 hodin a odpoledne pak od 15 do 17 hodin. Kurz probíhá v malých skupinkách i v online prostředí, je zde velký prostor pro dotazy a přizpůsobení se potřebám účastnic.

Rámcový obsah kurzu:

 • · Změny v těhotenství, jak může žena v těhotenství podpořit dobrý průběh porodu

 • · Jednotlivé doby porodní – z pohledu ženy po fyzické i psychické stránce, jak se může žena projevovat navenek, úlevové techniky, čím může ženě pomoci partner

 • · Možnosti práce s bolestí, strach z porodu

 • · Partner u porodu

 • · Volba místa a doprovodu k porodu, porodní plán/přání

 • · Šestinedělí – v kurzu je poměrně velký prostor věnován právě šestinedělí, přípravu na něj považuji za neméně důležitou než přípravu k porodu, budeme se věnovat tipům pro jeho snazší průběh jak z pohledu ženy a její regenerace, tak i péče o novorozence

 • · Počátky kojení

Víkendový předporodní kurz má podobnou náplň jako kurz dlouhodobý, je určen párům, které preferují tuto kratší formu předporodní přípravy. Kurz se také koná v centru Brna v menším množství párů a probíhá oba víkendové dny od 9:00 do 17:30 (s přestávkou na oběd mezi 13 a 14h). Sobotní dopoledne a nedělní odpoledne je určené jen ženám, zbytek kurzu pak celému páru. Ve společném čase se zaměřujeme na porod a šestinedělí zejména z pohledu muže a jeho role. Cena víkendového kurzu je 3300,-Kč.

Konkrétní termíny zjistíte úplně dole na stránce v Nadcházejících událostech.

Východ slunce na přírodu

Předporodní kurz - víkendový

 

Předporodní kurzy - reference

 

Byla jsem ze začátku trochu skeptická, ale kurz naprosto předčil moje očekávání. Měla jsem pocit, že jsem dostala všechny potřebné informace, ale vůbec ne dogmatickou formou. Nikdo na mě netlačil, abych svoje těhotenství prožívala "tím jediným správným" způsobem. Přestala jsem se bát porodu a začala se na něj těšit. Měla jsem velkou radost, že jsme se věnovali nejen těhotenství a porodu, ale dostatek času nám zbyl i na šestinedělí. Můj manžel, kterému se se mnou na společnou lekci moc nechtělo, byl nadšený. Do konce těhotenství i v šestinedělí jsme pak čerpali z mých poznámek z kurzu a nemuseli jsme nic zdlouhavě hledat na internetu a utápět se v informacích. Moc Ivě za tuhle zkušenost děkuji a kurz budu i nadále doporučovat všem budoucím rodičům.

Natálie

 

Nadcházející události

 • Předporodní kurz - podzim
  st 29. 9.
  Komunitní centrum Skála
  29. 9. 16:00 – 03. 11. 19:00
  Komunitní centrum Skála, Oblá 505, 634 00 Brno-Nový Lískovec, Česko
  Kurz probíhá záměrně v menší skupině žen (středy 16-18:30) . Součástí je i celodenní setkání s partnery (3.10.). Nedílnou součástí kurzu je i příprava na šestinedělí – potřeby miminka (kojení, péče) a potřeby ženy. Cena kurzu je 3500,-Kč. Podrobnější informace po rozkliknutí události.
  Sdílet
 • Předporodní kurz - KVĚTEN/ČERVEN
  19. 5. 16:00 – 16. 6. 18:30
  Úvoz 47, Úvoz 47, 602 00 Brno-střed, Česko
  Kurz bude probíhat od 19. 5. do 16.6., vždy ve středu mezi 16 a 18:30. Součástí kurzu je i celodenní setkání s partnery v sobotu - termín bude stanoven na základě vzájemné domluvy.
  Sdílet
 • ONLINE/NAŽIVO Předporodní kurz - dlouhodobý - LEDEN - ÚNOR
  06. 1. 16:00 – 11. 2. 18:30
  Online kurz
  Nejbližší kurz bude probíhat od 6. 1. do 11.2., vždy ve středu mezi 16 a 18:30. Součástí kurzu je i celodenní setkání s partnery v sobotu - termín bude stanoven na základě vzájemné domluvy.
  Sdílet